Abissnet Superiore

Lajm i keq për Kastriotin, titullari nuk pranon rinovimin

Bedri Greca nuk do të jetë më pjesë e Kastriotit për sezonin e ardhshëm. Mesfushori mësohet se nuk ka rinovuar kontratën me krutanët. Ndonëse ishte një nga emrat më të rëndësishëm të sezonit 2021-2022 te Kastrioti, 31-vjeçari ka vendosur që ta mbyllë këtu eksperiencën e tij te ekipi i krutanëve.

Gjatë sezonit që u mbyll, Greca luajti në 32 ndeshje me Abissnet Superiore dhe Kupës së Shqipërisë dhe në to shënoi në total 7 gola.

Ende nuk dihet se cili do të jetë destinacioni i ardhshëm i Grecës, ndërsa në të kaluarën ka luajtur me Tiranën, Kukësin dhe Laçin, nga klubet shqiptare që vijojnë të jenë në Superligë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency