Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Lajm i keq për Ten Hag, dëmtohet titullari i mbrojtjes

Lajm i keq për Ten Hag
Lajm i keq për Ten Hag

Lajm i keq për Manchester United. Mbrojtësi francez Raphael Varane mund të mungojë gjashtë javë pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen kundër Nottingham Forest ditën e shtunë.

Në ndeshjen e Premier League, të cilën “djajtë e kuq” e fituan me rezultatin 2-1, francezi u zëvendësua në pjesën e dytë.  Të gjithë menduan se do të ishte vetëm një shqetësim i vogël, por sipas “Sky Sports” dëmtimi i mbrojtësit është më i rëndë nga sa mund të mendohet.

Lexoni edhe: 

Kjo pasi Varane nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Eric Ten Hag për gjashtë javë. Pas këtij dëmtimi lojtari i bashkohet emrave si: Mason Mount dhe Luke Shaw të cilët gjithashtu nuk mund të japin kontributin e tyre për ekipin për shkak të dëmtimeve. Për situatën e Varane foli dhe trajneri i Manchester Unitedit , Eric Ten Haag:

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....