Connect with us

Hi, what are you looking for?

UFC

Lajm i kobshëm për UFC-në, ndahet nga jeta luftëtari 38-vjeçar

Sporti i UFC-së më zi. Ish-luftëtari Anthony “Rumble” Johnson, një nga grushtuesit më të mëdhenj në historinë e UFC-së, është ndarë nga jeta në moshën 38-vjeçare.

Nuk dihen shkaqet e vdekjes së Johnson, i cili prej disa kohësh po luftonte me sëmundjen. Mësohet se Johnson vuante nga limfoma jo-Hodgkin, një lloj kanceri jo i zakonshëm tek të rriturit.

Ariel Helwani, menaxher i ish-luftëtarit të njohur, e dha lajmin e hidhur nëpërjet një postimi në rrjetet sociale:

“Lajm i tmerrshëm! Anthony “Rumble” Johnson vdiq sot. Ai ishte 38 vjeç. Johnson kishte kohë që po luftonte me një sëmundje. Ishte një nga luftëtarët më të talentuar në historinë e MMA-së (Artet e përziera marciale). Iku shumë shpejt. U prehtë në paqe!”

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...