Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

Lajm i madh për Hondën, kampioni i gjashtëfishtë mund të garojë në Le Mans

Ka ardhur momenti i shumëpritur për të gjithë adhuruesit e MotoGP. Marc Márquez mori “ok”-in nga mjekët për të garuar sërish.

Spanjolli mund të zbresë në pistë që këtë fundjavë, në Le Mans. Të martën, piloti i Hondës i është nënshtruar skanerit, rezultatet e të cilit kanë qenë pozitive dhe për këtë arsye ka marrë miratimin nga mjekët që të jetë në Çmimin e Madh të Francës.

Ky rikthim është i dobishëm për Repsol Honda, pasi ende nuk ka dalë nga kriza. Megjithatë, në kohën që spanjolli nga Cervera ka qenë jashtë, Álex Rins arriti të fitonte në Austin.

Kujtojmë se Marquez ka thyer bazën e gishtit të madh të dorës së djathtë në garën e parë të vitit. Që nga 26 marsi i kaluar ai nuk ka garuar më. Ai ka humbur testet e zhvilluara në Termas de Río Hondo (Argjentinë), Austin (SHBA) dhe Jerez (Spanjë).

Lexo edhe:

Kështu, piloti i lindur në vitin 1993, do të garojë në garën e pestë të vitit me vetëm 7 pikë të grumbulluara në total. Lideri i këtij Botërori në MotoGP, Pecco Bagnaia, ka grumbulluar 87 pikë.

Marc Marquez duhet të kthehet në maksimum nëse dëshiron të hyjë në grupin e favoritëve.

Janë edhe 16 Çmime të Mëdha, në të cilat ka edhe gara sprint. Në lojë janë 592 pikë. Është e vështirë, por nuk është një mision i pamundur.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...