Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Lajm i mirë nga infermieria, Milanit i shtohen muskujt përpara Udineses

Lajme të mira nga infermieria për Milanin, skuadër që është përballur me shumë dëmtime lojtarësh në periudhën e fundit.

Ruben Loftus-Cheek ka lënë pas problemet fizike dhe është gati për sfidën e fundjavës përballë Udineses.

Mesfushori anglez braktisi fushën në pjesën e parë të Milan-Lazio (30 shtator). Mungesa e tij ka ndikuar te kuqezinjtë e Stefano Piolit.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, shtypi italian shkruan se 27-vjeçari nuk ndjen më dhimbje, dhe është në dispozicion të trajnerit për takimin shtëpiak përballë friulanëve.

I programuar për të shtunën në mbrëmje (20:45), ndeshje që do të transmetohet në SuperSport/DigitAlb.

Ndërkohë, edhe Christian Pulisic do të jetë gati për sfidën me bardhezinjtë, të cilën Milani duhet ta fitojë me çdo kusht për të mos humbur edhe më shumë terren me kreun.

Simon Kjaer dhe Samuel Chukwueze pritet të jenë të gatshëm për “finalen” e Championsit ndaj PSG-së (7 nëntor), me mbrojtësin danez që do të grumbullohet edhe për Udinesen.

Prapavija është reparti më problematik për skuadrën e Piolit, repart ku Milani ka humbur shërbimet e dyshes Kalulu-Pellegrino gjatë takimit me Napolin në “Diego Maradona”.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...