Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Lajm i mirë për trajnerin e Bayernit, një titullar lë pas dëmtimin dhe rikthehet në stërvitje

Thomas Muller është rikthyer në stërvitje pas izolimit për Covid-19, pasi ka rezultuar negativ në testin e fundit.

Bayern Munich ka marrë një lajm shumë të mirë përpara ndeshjeve të rëndësishme kundër Bayer Leverkusen dhe RB Salzburg, me Muller që është në formë shumë të mirë.

Pasi mungoi në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurt, të cilën bavarezët e fituan me rezultatin 1-0, ai ka nisur sërish stërvitjen.

Sipas “Bild”, Muller zhvilloi një seancë 45-minutëshe me shefin e fitnesit të klubit, Dr. Holger Broich dhe dukej në formë shumë të mirë.

Për këtë arsye lojtari pritet t’i bashkohet skuadrës dhe të jetë i disponueshëm për ndeshjen e kampionëve të Gjermanisë kundër Leverkusenit të shtunën.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...