Përfaqësuesja

Lajm i mirë për Kosovën, Bullgarisë do t’i mungojë mbrojtësi i Cagliarit

Kosova do të presë Bullgarinë në “Fadil Vokrri” më 25 mars në ndeshjen e parë kualifikuese të “Euro 2020”. Nëse u referohesh historisë së përfaqësueseve, sigurisht që bullgarët janë të avantazhuar, por analiza që u bëhet futbollistëve në skuadrat respektive tregon krejt të kundërtën. Lista e Bullgarisë është me emra krejt të panjohur, madje futbollisti i vetëm që luan në ligat e forta europiane është Kiril Despodov i Cagliarit. Por edhe mbrojtësi 22-vjeçar ka probleme fizike dhe e ka humbur takimin me “Dardanët”.

Lajmin për mungesën e “yllit” bullgar e ka bërë të ditur Federata e futbollit e Bullgarisë, e cila ka njoftuar se Despodov ka qenë i detyruar të largohet. Despodov, deri me tani ka pasur 5 paraqitje me Bullgarinë, dhe ka shënuar 1 gol.

Përballja ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë e cila do të luhet të hënën, do të jetë e para në histori të këtyre dy shteteve. Për skuadrën e Bernard Challandes do të jetë prova më e rëndësishme që do të tregojë se çfarë pretendimesh duhet të kenë “Dardanët” në Grupin A kualifikues, ku bëjnë pjesë edhe Anglia, Republika Çeke dhe Mali i Zi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency