Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajm i mirë për Panuccin, Bekim Balaj rikthehet në fushë

Një javë para grumbullimit për ndeshjet me Spanjën dhe Italinë, nga Rusia vjen një lajm i mirë për kombëtaren shqiptare. Bekim Balaj është rikthyer nga dëmtimi dhe është aktivizuar për më tepër se 10 minuta, në takimin që skuadra e tij Akhmat Grozny luajti me Rubin Kazan.

Si Balaj, edhe Roshi e nisën takimin nga stoli, ndërsa bomberi shkodran zëvendësoi në minutën e 80 mesfushorin kosovar Bernard Berisha. Pak miuta pasi Balaj u fut në fushë, ekipi i Akhmat kaloi në avantazh, pas një autogoli të shënuar nga një mbrojtës i Rubinit.

Sulmuesi shkodran vinte pas një dëmtimi që e mbajti jashtë fushave të lojës për rreth një muaj, çka solli edhe mungesën e tij në ndeshjet e kombëtares ndaj Lihtenshtejnit dhe Maqedonisë. Balaj ka luajtur 21 ndeshje me kombëtaren dhe ka shënuar katër gola.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....