Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Lajm i mirë për Piolin, mbrojtësi kalon dëmtimin dhe është gati për Atalanta-n

Trajneri i Milan-it, Stefano Pioli ka marrë një lajm shumë të mirë në prag të ndeshjes ndaj Atalanta-s të shtunën më 9 dhjetor.

Sipas raportimeve të medieve italiane, Pioli ka rifituar mbrojtësin Simon Kjaer, me danezin që duket se ka lënë pas dëmtimin që e la jashtë fushës së blertë për më shumë se një muaj.

Lexo edhe:

Kjaer do të kthehet në grup pas disa ditësh dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen Atalanta-Milan, ndonëse këtë sfidë mund ta nisë nga stoli.

Pas mungesës në 5 ndeshje të Serie A dhe 2 ndeshje në Champions League, danezi është gati për të përforcuar ekipin e Milan, që në muajt e fundit vuan dëmtime të shumta.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...