Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Lajm i mirë për tifozët holandezë, stadiumet rikthehen me kapacitet të plotë

Lajm i mirë për tifozët holandezë. Ndeshjet e Eredivisie janë luajtur me dyer të mbyllura për shkak të numrit të lartë të infektimeve me Covid-19 në shtetin e njohur evropian.

Prej 25 janarit u lejua rikthimi i tifozëve në masën 33%, ndërsa duke filluar nga 18 shkurti tifozët mund të rikthehen të shumtë për të ndjekur nga afër dhe mbështetur skuadrat e tyre të zemrës.

Qeveria e Holandës ka konfirmuar se me lehtësimin e masave kundër koronavirusit, kapacitetet e stadiumeve mund të shfrytëzohen plotësisht, duke filluar prej ditës së premte.

Ndeshja Fortuna Sittard-Sparta Rotterdam, do të jetë përballja e parë e Eredivisie që do të zhvillohet në një stadium plot të premten në mbrëmje.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...