Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Lajm i rëndë për Poloninë, sulmuesi dëmtohet dhe humbet Europianin

Ndeshja miqësore ndaj Ukrainës rezultoi fatkeqe për sulmuesin e Polonisë dhe të Juventus, Arkadiusz Milik. 30-vjeçari pësoi një dëmtim në gju dhe iu desh të largohej nga loja pas vetëm pesë minutash. Nga dëmtimi, rezulton se Milik do t’i duhet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale duke humbur kështu çdo mundësi për të marrë pjesë në Euro 2024.

Sipas njoftimit të kombëtares polake, lojtari do të rikthehet pranë klubit të Juventus aty ku edhe do të ndiqet me kujdes nga stafi mjekësor për t’iu nënshtruar më pas operacionit e për të nisur kështu procesin e rikuperimit. Një dëmtim që prish edhe ekuilibrat në kombëtaren e Polonisë, teksa në vijën e parë të sulmit opsioni i vetëm mbetet Robert Lewandowski.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...