Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajm i trishtë për futbollin shqiptar, ndahet nga jeta ish-kapiteni i Tiranës

Një lajm i trishtë për futbollin shqiptar teksa ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 85-vjeçare, ish-kapiteni i Tiranës, Nuri Bylyku. Legjenda e bardhebluve mbahet mend për rolin e tij në fitimin e disa titujve për kryeqytetasit nga viti 1960-70 teksa Bylyku ishte shumë i lidhur me fanellën e kryeqytetasve.

Madje, edhe pasi u tërhoq nga futbolli i luajtur qëndroi pranë familjes së tij bardheblu duke pasur detyra drejtuese në poste të ndryshme si trajner apo shef i klubit. Ndërkohë, për Bylykun reagoi edhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka i cili shprehet se futbolli shqiptar humbi një ikonë me shumë vlera dhe që jetën ia dedikoi futbollit.

Reagimi i presidentit të FSHF, Armand Duka:

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...