Futboll

Lajme blitz nga La Liga

Fabian Orellana drejt largimit nga Valencia. Trajneri Marcelino Garcia Torral ja ka bërë të qartë kilianit se nuk bën pjesë në planet e tij dhe për këtë arsye ish lojtari i Celta Vigos ka vendosur t’i japë lamtumirën klubit nga Mestalla. E ardhmja e Orellanas do të jetë në Turqi te Fenerbahce, që në këtë merkato ka firmosur me një tjetër lojtar të La Ligas pikërisht me sulmuesin spanjoll Roberto Soldado.

Arsene Wenger ka ndezur dritën jeshile për largimin e tij nga Emirates Stadium dhe tashmë Lucas Perez është shumë pranë rikthimit në Riazor. Për të bërë të mundur afrimin në skuadër të sulmuesi drejtuesit e Deportivo La Corunas janë gati të bëjnë një sforco ekonomike dhe kanë gati një ofertë prej 12 milionë Eurosh për të bindur Arsenalin të lejojë largimin e lojtarit.

Atletico e Madridit nxjerr në shitje Luciano Viettos, por kartonin e sulmuesit argjentinas i cili sezonin e fundit luajti në formë huazimi te Sevilla, Los Colchoneros kërkojnë 20 milionë Euro, të njëjtën shifër që shpenzuan për ta blerë nga Villareali dy vite më parë. Për Vietton interesohet sërish nëndetsja e verdhë por sëfundmi në garë për të firmosur me sulmuesin ka hyrë edhe Valencia.

Deri përpara disa javësh emri i tij u lakua si një përforcim i mundshëm i Barcelonës në këtë merkato ndërkohë që interes për lojtarin shfaqi edhe Interi. Megjithatë në fund Inigo Martinez vendosi të qëndrojë te Real Sociedadi. Qëndrimi i mbrojtësit mund të konsiderohet si goditja e madhe e klubit bask në merkato, megjithatë Sociedadi për arsye dëmtimi nuk do ta ketë në dispozicion lojtari e përfaqësues spanjolle për sfidën e parë të kampionatit ndaj Celta Vigos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency