Futboll

Lajme blitz nga Premier League

Ronald Koeman i hap dyert e Evertonit Diego Costës. Lojtari e ka shprehur hapur dëshirën e tij për tu rikthyer te Atletico e Madridit, por Costa nuk mund të transferohet te Los Colchoneros përpara muajit Janar pasi Atletico deri në atë periudhë e ka të pezulluar merkaton. ” Është e qartë që ne duam të kemi në skuadër futbollistë që përfaqësojnë të ardhmen e klubit por kur bëhet fjalë për një sulmues të tillë përse jo, dekalroi trajneri holandez i Evertonit, Ronald Koeman. Nëse transferohet në Goodison Park për gjysmën e parë të këtij sezoni, Diego Costa do të formonte një dyshe ëndrrash në sulm me Wayne Rooney-in.

Ajaxi Amsterdamit, pranon ofertën e Tottenham Hotspur për mbrojtësin Davinson Sanchez. 44 milionë Euro do të arkëtojnë harkëtarët nga shitja e talentit kolumbian te Spurs-at. Trajneri Mauricio Pochettino e dëshironte me ngulm Sanchez-in në skuadrën e tij dhe drejtuesit ja plotësuan dëshirën. Amerikano-jugori do të shndërrohet në blerjen më të shtrenjtë të gjithë historisë së Tottenham Hotspur.

Në orët e fundit është folur shumë për një interesim të West Ham-it, për mbrojtësin e Manchester City-it, Elaquim Mangala. Francezi nuk bën më pjesë në planet e trajnerit Guardiola është në kërkim të një destiancioni të ri por mesa duket e ardhmja e ish lojtarit të Portos dhe Valencias nuk do të jetë te West Hami, pasi cekanët kanë mohuar interesimin për lojtarin. Klubi më i interesuar për të marrë shërbimet e Mangala për momentin është Interi.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency