Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajme blitz nga Premier League

Chelsea ofron 30 milionë Euro për Drinkëater.  “Blutë e Londrës” duket se janë shumë pranë akordit me Leicester City, për transferimin e mesfushorit 27-vjecarë. Kjo është oferta e dytë e bërë brënda pak javësh nga ana e kampionëve të anglisë. Duket se “Dhelprat” janë të gatshëm ta pranojnë propozimin, ndërkohë vetë Danny Drinkëater nuk ka nguruar ta shpreh hapur dëshirën e tij për t’iu bashkuar skuadrës së Chelsea-t.

Man.United parakalon Arsenalin në garën për Thomas Lemar. Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, kur kanë mbetur dhe pak ditë nga fundi i merkato, United po përgatit dhe goditjen e fundit . Drejtuesit e “Djajve të Kuq” i  kanë paraqitur ofertën e tyre drejtuesve të Monacos, për mesfushorin francez, përsa i përket shumës së ofruar, ky detaj ende nuk dihet.  Ndërkohë që interes për të pasur në dispocizion shërbimet e Lemar është edhe Arsenali, por  duket se futbollisti preferon më shumë një kalim tek Man.United.

Tottenham i rikthehet pistës Ross Barklay. Fantazisti i skaudrës së Everton, prej kohësh nuk ka një marrëdhënie të mirë me drejtuesit e ekipit, ndërkohë që vetë ai, ka kërkuar hapur të largohet. 23-vjecari ka një kontratë me Everton,ndërsa  kontrata e tij  skadon më 2018. Spurs duket se kanë intesifikuar bisedimet me drejtuesit e Everton, për ta mbyllur  transferimin mesfushorit sa më shpejtë të jetë e mundur. Nga ana tjetër  tekniku i “Bluve” Ronald Koeman shpreson që cështja Barkley të përfundojë brënda kësaj jave.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...