Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajme blitz nga Serie A

Edhe pse kërkohej nga disa klube, Milan Badelj vendosi të vazhdojë aventurën te Fiorentina. Në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, lojtari shpjegoi arsyet e qëndrimit të tij në Firenze. 28-vjeçari deklaroi se një peshë të rëndësishme në këtë zgjedhje kishte edhe trajneri Stefano Pioli, pasi tekniku është treguar korrekt që në fillim me të, dhe e ka lënë të qetë, pa ushtruar presion për çdolloj vendimi që do të merrte.

Wesley Hoedt dëshiron largimin nga Lazio. Mbrojtësi kërkohet nga Southampton në Premier League, dhe oferta e klubit anglez është më të vërtetë tunduese për holandezin. Skuadra e drejtuar nga Pellegrino, i ka propozuar lojtarit kontratë prej 2 mln Eurosh në sezon dhe ka marrë menjëherë miratimin e 23-vjeçarit. Tashmë pritet vetëm miratimi nga ana e klubit bardhekaltër.

Duvan Zapata mund të bëhet me skuadër të re ditët në vijim. Për kolumbianin e Napolit ka kërkesa të shumta, si nga klubi brenda ashtu edhe jashtë Italisë. Sampdoria dhe Torino janë ekipet italianë që kërkojnë shërbimet e tij, ndërsa në Turqi është garë mes Besiktas dhe Fenerbahce. Por nuk mungojnë ofertat as nga Spanja e Anglia. Për shërbimet e sulmuesit, klubi i kaltër dëshiron 25 mln Euro.

Milan kërkon të përfitojë sa më shumë me shitjen e M’baye Niang. Sipas “Sky Sport”, 22-vjeçari prej kohësh kërkohet nga Spartak Moscow dhe oferta e rusëve është joshëse si për lojtarin francez ashtu edhe për vet klubin kuqezi. 18-20 milionë Euro është gati të paguajë klubi nga Moska për kartonin e sulmuesit. Tashmë palëve iu mbetet vetëm të gjejnë akordin për detajet e fundit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....