Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajme blitz nga Serie A

Interi synon të bëjë një goditje të madhe, para përfundimit të kësaj merkatoje. Emri më i fundit, i shfaqur në listën e dëshirave të trajnerit Luciano Spalletti, është ai i Julian Draxler të PSG. Sulmuesi gjerman me ardhjen e Neymar pritet të qëndrojë në hije, në “Parc des Princes”. Për këtë, klubi zikaltër mendon t’i paraqesë ofertë Parizienëve. Draxler kërkohet edhe nga Borussia Dortmund e Barcelona.

Nikola Kalinic pritet të veshë shumë shpejt fanellën e Milan-it. Konfirmimi vjen nga Administratori i Deleguar, Marco Fassone, i cili në një intervistë për mediat italianë zbuloi se bisedimet mes kuqezinjve dhe Fiorentina-s për lojtarin janë në fazë të avancuar. Nga ana tjetër të klubi vjollcë mendojnë edhe për përforcime, pasi kanë siguruar nga Real Betis shërbimet e German Pezzella, që vjen në formë huazimi më të drejtë blerjeje të kartonit.

Duket se ka arritur drejt fundit aventura e Marco Borriello te Cagliari. Marrëdhenia e sulmuesit me trajnerin Massimo Rastelli është thyer plotësisht dhe lojtari është gati të kërkojë largimin nga kuqeblutë. Spal është skuadra që interesohet për shërbimet e tij, por edhe Bologna e Genoa janë alternativa të pëlqyeshme nga vet sulmuesi 35-vjeçar.

Chelsea këmbëngul për Alex Sandro, por Juventus-i nuk ka ndërmend ta shesë brazilianin. Trajneri i bardhezinjve, Allegri tregohet i qartë teksa flet për të ardhmen e mbrojtësit. Tekniku italian tha se 26-vjeçari dëshiron të qëndrojë dhe klubi i ka refuzuar të gjitha ofertat në drejtim të tij. Nga ana tjetër në shtëpinë e “Zonjës së Vjetër” po punojnë për blerjen e  Ezequiel Garay nga Valencia.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Futboll

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe...