Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajme blitz nga Serie A

Stefano Sturaro pranë largimit nga Juventus. Nëse drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” transferojnë një tjetër mesfushorë, atëherë Sturaros nuk i ngelet gjë tjetër vecse të bëjë gati valixhet, pasi minutat që atij do të mund t’i vihen në dispozicion do të jenë të pakta. Për 24-vjecarin interesohet Atalanta.

Geoffrey Kondogbia i jep lamtumirën Interit. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, mesfushori është përshendetur më të gjithë shoket e tij të skuadrës. Francezi shumë shpejt do të nisë një aventurë të re te Valencia.

Pajtim Kasami mund të transfohet te Spal. Mesfushori me origjinë shqiptare shumë shpejt mund t’i bashkohet skuadrës së sapo ngjitur në Seria A. Mesfushori ka gati një kontratë tre vjecare.

Për Milanin  merkato ende  nuk ka mbaruar. Është vetë tekniku i kuqezinjve, Vincezno Montella ai që e konfirmon njjë gjë të tillë. Në një intervistë, 43-vjecari deklaroi se drejtuesit e skuadrës, kanë dëshirë të fërcojnë akoma edhe më shumë Milanin.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....