Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Lajme të mira për Giroud, por Pioli humb edhe një mbrojtës para derbit

Lajme të mira për Giroud, por Pioli humb edhe një mbrojtës para derbit
Lajme të mira për Giroud, por Pioli humb edhe një mbrojtës para derbit

Lajme të mira nga infermieri për Stefano Piolin, pasi Olivier Giroud duket se ia ka dalë të rikuperohet dhe të jenë në dispozicion të trajnerit për derbin e të shtunës ndaj Interit.

Pas disa ditësh stërvitjeje të diferencuar, sulmuesi francez ka marrë dritën jeshile për t’u bashkuar me grupin që nesër dhe për të qenë titullar ndaj formacionit zikaltër.

Ndërkohë të gjithë futbollistët e tjerë të Milanit, që kanë qenë të angazhuar me kombëtaret përkatëse nuk kanë pasur asnjë shqetësim apo lëndim, me përjashtim të Pierre Kalulu.

Lexoni edhe:

Mbrojtësi francez me shumë gjasa do të ndjekë derbin nga tribuna, bashkë me Fikayo Tomorin e pezulluar, teksa titullarë pritet të jenë Thiaw dhe Simon Kjaer. Për pjesën tjetër të formacionit, pritet që Pioli të konfirmojë të njëjtët futbollistë me të cilët ka luajtur edhe tri sfidat e para të kampionatit.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...