Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Lajme të mira për Interin, ja kur pritet të rikthehet Thuram

PSG ofron 80 mln Euro për Thuram, Marotta piketon menjëherë zëvendësuesin
PSG ofron 80 mln Euro për Thuram, Marotta piketon menjëherë zëvendësuesin

Lajme të mira për Interin dhe sulmuesin francez të zikaltërve, Marcus Thuram. Ky i fundit la në mes ndeshjen ndaj Atleticos së Madridit për shkak të një dëmtimi muskulor, duke shqetësuar jo pak Inzaghin dhe tifozerinë zikaltër, megjithatë alarmi është fikur shpejt.

Media italiane bën me dije se Thuram ka vetëm një tërheqje të lehtë dhe është ndalur në kohë për të mos rrrzikuar një dëmtim më të rëndë, ndaj edhe rikthimi në fushë pritet të ndodhë brenda dy javëve.

Thuram pritet të qëndrojë dy javë pushim dhe më pas të rinisë stërvitjen, teksa është e sigurt mungesa e tij në tri ndeshje të kampionatit, ndaj Lecces, Atalantës dhe Genoas.

Sulmuesi francez do të rikthehet pasditen e 10 marsit për të marrë disa minuta në transfertën emiliane ndaj Bolognës dhe për të qenë plotësisht gati për sfidën e kthimit ndaj Atleticos së Madridit, E planifikuar për më 13 mars në “Metropolitana”.

Lexo edhe:

Deri atëherë, Marko Arnautoviç do të ketë shansin të luajë nga fillimi dhe të rregullojë biografinë, pas rasteve të shumtë të humbura këtë vit, teksa priten më shumë mundësi edhe për Alexis Sanchez.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...