Premier League

Lajme të mira për Liverpoolin, 638 milionë euro “injeksion” nga RedBird Capital Partners

Nuk janë kohë të mira për Liverpool kohët, as në sport, as ekonomikisht. Në aspektin e parë, kampionët në fuqi të Premier League-s zënë vendin e shtatë në elitën e futbollit anglez, me mundësi reale për të mos u kualifikuar në Champions League sezonin e ardhshëm. Në aspektin e dytë, pra në atë ekonomik, “The Reds” kanë pësuar një humbje të ndjeshme të të ardhurave prej 141 milionë eurosh gjatë pandemisë së Koronavirusit.

Sidoqoftë, situata mund të ndryshojë së shpejti, të paktën ekonomikisht. Pronarët e klubit do të injektojnë 638 milionë euro, para që do të vjnë nga RedBird Capital Partners. Ky injeksion I rëndësishëm pritet ta lejojë klubin të bëjë përpara me planet për të zgjeruar markën dhe për të siguruar stabilitetin financiar.

“Me sa di unë, kjo do të thotë që na jep qëndrueshmëri në ato që kemi arritur deri më tani, por kaq. Është një lajm i mirë”, – thotë Jürgen Klopp. Tekniku ka parë për dy vjet se nuk ka qenë e mundur të përforcohet skuadra, pasi shpenzimet duhet të shkojnë bëhen në bazë të realitetit financiar.

Vlera e biznesit të FSG, e cila gjithashtu zotëron Boston Red Sox dhe fitoi kontrollin e plotë të Liverpool në 2010, qëndron në 7.35 miliardë dollarë (6.22 miliardë euro).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency