Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajmet më të fundit nga Premier League

Merkatoja e Chelsea-it ka hyrë në një rrugë pa kthim. Edhe pse drejtuesit e Bluve të Londrës po punojnë fortë për të plotësuar kërkesat e trajnerit Antonio Conte, ende nuk po afrohen në skuadër lojtarët e piketuar nga tekniku italian. Chelsea së fundmi i është refuzuar një ofertë prej 25 milionë Stërlinash nga Evertoni për Rose Barkley i cili do të mungojë deri në Dhjetor për arsye dëmtimi  dhe është në skadencë kontrate me klubin nga Goodison Park.

Liverpooli refuzon një tjetër ofertë milionere për Mahmadou Sakho. Mbrojtësi francez kërkohet me ngulm nga Crystal Palace, skuadër tek e cila luajti në formë huazimi për gjysmën e dytë të sezonit të kaluar. Palace ka ofruar 22 milionë Euro plus tre të tjera në formë bonusesh për kartonin e Sakho por kjo është oferta e tretë që refuzohet nga drejtuesit e The Reds për futbollistin.

Me Danny Drinkwater që ka marrë rrugën drejt Chelsea-it, Leicester-i është hedhur në sulm në këtë fund merkatoje për të gjetur pasuesin e tij. Objektivi i parë i Dhelpërave për mesfushën është polaku i Paris Saint Germain Grzegorz Krychowiak, i cili do të largohet nga kryeqyteti francez për mungesë hapësirash. Në orët e ardhshme Leicester pritet të bëjë edhe lëvizjen finale për Krychoëiak.

Kieran Gibbs, është goditja e rradhës e West Bromwich Albion në merkato. Mbrojtësi i krahut kaloi me sukses vizitat mjekësore me klubin e tij të ri dhe do të vihet në dispozicion të trajnerit Tony Pulis. Blerja e kartonit të Gibbs nga Arsenali, i kushtoi arkave të West Bromwich, 7 milionë Paund.

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Futboll

Skuka rrëfehet për SuperSport. Sulmuesi dibran u bë futbollisti më i shtrenjtë i shitur nga klubet e Superiores. 24-vjeçari u transferua te francezët e...

Gossip

Mbiemri i saj është i njëjtë me atë të ish-basketbollistit të madh, Shaquille O’Neal, por arsyeja që e lidh Sophie O’Neill me basketbollin dhe...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...