Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lajmet më të fundit nga Premier League

Liverpool me gazin në maksimum për të afruar në skuadër mesfushorin portugez të Bayern Munchen, Renato Sanchez. “The Reds” kanë bërë një ofertë të rëndësishme dhe janë në avantazh ndaj Milanit dhe Juventusit.

Klubi i Watford gjobitet me 4 milionë Euro për falsifikim të dokumentave në kohën kur president ishte Gino Pozo. Dokumentat e falsifikuar i lejuan italianit të merrte kontrollin e klubit në fillim të seznit 2014-2015.

Rikthimi i Ibrahimovic te Manchester United mund të krijojë një problematikë në dhomat e zhveshjes. Daily Mail raporton se Mourinho e ka pranuar gjigandin, por i ka bërë me dije se nuk do të jetë ai zgjedhje e parë pas blerjes së Lukakut.

Antonio Conte i lëshon një sinjal alarmi presidentit Roman Abramovich. Merkatoja e dobët e Chelseat e ka alarmuar trajnerin italian i cili flet shkurt dhe qartë duke theksuar se është e pamundur të fitojë kampionatin nëse do të ketë në organikë 11-13 lojtarë.

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...