La Liga

Lajmi i fundit/ Eden Hazard, zyrtarisht pjesë e Realit të Madridit

Ka përfunduar që në ditët e para të merkatos verore “telenovela” Eden Hazard, me sulmuesin belg që më në fund kurorëzoi ëndrrën e tij, duke u bërë pjesë e Realit të Madridit.

Lajmi është dhënë nga vetë klubi madrilen në faqen zyrtare, ku ndër të tjera thuhet se Hazard do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare me “Los Blancos” dhe do të prezantohet zyrtarisht më 13 qershor, pasi të ketë përfunduar angazhimet me Belgjikën, në eliminatoret e Euro 2020-ës.

Nuk janë bërë ende të ditura detajet e operacionit, por paraprakisht thuhet se klubi spanjoll do të paguajë rreth 100 milionë euro, plus bonuset, në arkat e Chelseat, për të kënaqur trajnerin Zinedine Zidane, duke i vënë në dispozicion një nga lojtarët e preferuar.

Vlen të theksohet se Reali i Madridit kërkon të transferojë Hazard prej 3 sezonesh, por për një arsye apo për një tjetër, marrëveshja ka ngecur dhe belgu ka vijuar të jetë pjesë e Chelseat, ku së fundi fitoi edhe Ligën e Europës.

Pas Eder Militao, Eden Hazard është përforcimi i dytë e Realit të Madridit për sezonin e ardhshëm, ndërsa revolucioni vazhdon dhe në ditët në vijim priten të tjera afrime të bujshme te madrilenët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency