Angli

“Lajthit” Chelsea, e gatshme të paguajë 30 mln paund klauzolë për sulmuesin 17-vjeçar të Fulham

Chelsea nuk po mendon vetëm për të tashmen. “Blutë” e Londrës kanë nisur seriozisht punën edhe për skuadrën e së ardhmes.

Sipas raportimeve nga mediet britanike, klubi londinez është i gatshëm të paguajë klauzolën prej 30 milionë paund për të siguruar talentin e sulmit të Fulham City, Luke Harris.

Uellsiani shihet si një diamant për ekipin që Chelsea do të ketë në dispozicion pas tre sezonesh dhe një investim i tillë shihet si një lëvizje shumë e rëndësishme.

Në këtë edicion të Premier League, 17-vjeçari ka luajtur në tre takime dhe në to ka realizuar 4 gola, një ecuri që premton shumë për të ardhmen e qendërsulmuesit.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency