Basketboll

Lakers rikthehen te fitorja, mposhten Bucks e Clippers!

Kampionët në fuqi të NBA hodhën menjëherë pas krahëve disfatën ndaj San Antonio Spurs duke u rikthyer te fitorja në ndeshjen e radhës shtëpiake ndaj Chicago Bulls. Në Staples Center Lakers triumfuan me rezultatin e ngushtë 117-115 në një ndeshje ku mungesën e Anthony Davis e zëvendësoi i vetëm LeBron James me mbretin që koleksionoi në total 28 pikë 7 rebound dhe 7 asiste duke i udhëhequr kalifornianët drej fitores së 7-të në 10 takime. Chicagos në krahun tjetër nuk i mjaftuan 38 pikët e Zac LaVine. Një fitore të madhe ndërkohë regjistroi Golden State Warriors që në San Francisco mposhti me rezultatin 115-105 Los Angeles Clippers.

Stephen Curry ishte thjeshtë fenomenal edhe në këtë sfidë me 38 pikë 2 rebound dhe 11 pasime deçizive. Surprizon Milwaukee Bucks që u mposht brenda në Winconsin nga Utah Jazz me rezultatin 118-131. 35 pikët e grekut Giannis Antetokounmpo nuk i mjaftuan skuadrës së trajnerit Mike Budenholzer. Dhuroi spektakël edhe Toronto Raptors në transfertën ndaj Sacramento Kings të cilën e fitoi me rezultatin e thellë 144-123. Për të rikthyer skuadrën kanadeze te fitorja pas tre humbjesh rresht mendoi VanVleet që shënoi 34 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency