Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Lampard është i përkohshëm, Chelsea synon rikthimin e madh

Chelsea zgjodhi të shkarkonte nga detyra trajnerin Graham Potter për shkak të rezultateve të dobëta që regjistroi nën drejtimin e “Bluve të Londrës”. Numri një i londinezëve, Todd Boehly u tregua i shpejtë për të gjetur një zgjidhje emergjente teksa timoni i skuadrës i kaloi Frank Lampard. Ky i fundit e njeh mjaft mirë ambientin e Chelseat pasi në të kaluarën ka mbajtur rolin e trajnerit në klub, por e paharrueshme është edhe karriera e tij me londinezët.

Gjithsesi, Lampard duket aktualisht në rolin e trajnerit të përkohshëm pasi në planet e drejtuesve anglezë është një tjetër rikthim. Fjala është për Antonio Conte. Sipas The Indipendient, te Chelsea kanë nostalgji për italianin që i dhuroi titullin skuadrës në vitin 2017 dhe e shohin atë si një fitues. Bisedimet e para sapo kani nisur me anë të ndërmjetësve të ndryshëm e në ditët në vijim priten të reja.

Lexo edhe: 

Tekniku italian është i lirë nga çdo impenjim pas eksperiencës me Tottenham dhe pavarësisht interesit nga Serie A, 53-vjeçari duket më shumë i prirur për të vijuar aventurën në Angli. Nga ana tjetër, Chelsea po vlerëson si alternativa edhe Luis Enriquen, Julian Nagelsmann apo edhe Mauricio Pochetinon.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...