Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Lampard: Humbje totalisht e merituar, Brighton na “shkeli”

Vetëm humbje në aventurën e dytë të Frank Lampard në stolin e Chelsea. “Blutë e Londrës” u mposhtën 1-2 nga Brighton, edhe pse ishin të parët që kaluan në avantazh.

Skuadra e De Zerbit bëri ligjin në “Stamford Bridge”, dominoi kundërshtarët dhe arriti fitoren e parë historike në Premier League në këtë stadium.

Frank Lampard e cilësoi si totalisht të merituar këtë disfatë. “Ishte humbja më e merituar që kemi marrë deri më tani.

Lexo edhe:

Për momentin, ne duhet të ulemi e të bisedojmë në lidhje me performancat tona më shumë sesa për humbjet.

Ne dështuam të gjithë. Brighton ka një skuadër shumë të mirë. Ata fituan edhe duelet ndaj nesh. Sigurisht që nuk mund të fitojmë nëse vazhdojmë të luajmë në këtë mënyrë”, u shpreh Lampard.

Chelsea ndodhet në krizë totale. Skuadra londineze regjistroi humbjen e 12-të sezonale në kampionatin anglez, aty ku renditet në vendin e 11-të.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...