Merkato

Lampard “i fiksuar” pas Declan Rice, West Ham refuzon këmbimin me dy futbollistë

Chelsea është një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës, pasi ka arritur të transferojë emra si Timo Werner e Hakeem Ziyech, por ëndrra e vërtetë e trajnerit Franck Lampard është mesfushori i West Hamit, Declan Rice.

Anglezi 21-vjeçar ka fituar një eksperiencë të konsiderueshme në kampionatin anglez dhe prej kohësh luan në nivele të larta, ndërsa Lampard e kërkon me ngulm në skuadër, pasi Rice mund të luajë si në qendër të mesfushës, ashtu edhe në qendër të mbrojtjes.

Për kartonin e 21-vjeçarit West Ham kërkon 80 milionë paundë, ndërsa sipas mediave angleze, së fundi drejtuesit e “Çekiçëve” kanë refuzuar ofertën e Chelseat për të përfshirë në negociata kartonët e sulmuesit Mitchy Batshuayi dhe mesfushorit Ross Barkley.

Asnjëri prej të dy futbollistëve nuk shihet me sy të mirë nga trajnerit i West Ham David Moyes, ndaj drejtuesit e klubit kanë këmbëngulur se do të pranojnë shitjen e Rice vetëm në rast se arkëtojnë 80 milionë euro kesh.

Momentalisht negociatat kanë mbetur pezull, pasi londinezët e Chelseat do të provojnë të shesin disa prej futbollistëve që nuk bëjnë më pjesë në planet e Lampard, me qëllim që të arkëtojnë para mjaftueshëm për të sponsorizuar blerjen e Rice.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency