Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Lampard kërcënon Realin: Në “Stamford Bridge” ndodhin gjëra speciale

Frank Lampard regjistroi një tjetër humbje në aventurën e dytë si trajneri i Chelsea. Pas disfatës 1-0 ndaj Wolves në kampionat, “Blutë e Londrës” u mposhtën 2-0 në “Santiago Bernabeu” nga Reali i Madridit.

Skuadra londineze do të synojë përmbysjen dhe kualifikimin në gjysmëfinalet e Champions League në takimin e kthimit. Edhe pse është një mision i vështirë, trajneri beson fort te suksesi në shtëpi.

Jam krenar për atë që bëmë kur ishim me dhjetë lojtarë, por u zhgënjeva nga fakti që iu dhuruam golin e dytë. Na mungoi disi vetëbesimi. Lojtarët duhet ta kuptojnë se kanë shumë potencial.

Lexo edhe:

Ndeshja e kthimit? Ju thashë djemve se në Stamford Bridge mund të ndodhin gjëra të veçanta. Real Madrid është një skuadër e shkëlqyer, por ne duhet të besojmë te përmbysja.

Duhet të rrisim nivelin e lojës, duhet ta kemi të qartë se kemi nevojë për pozitivitet mendor”, deklaroi trajneri i Chelsea.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...