Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Lampard refuzon drejtimin e kombëtares: Po pres ofertën e duhur!

Frank Lampard refuzon propozimin e Federatës së Futbollit të Kanadasë për të marrë drejtimin e kombëtares. Kanadaja, një nga vendet organizatore të Kupës së Botës 2026 së bashku me Amerikën dhe Meksikën, synonte të emëronte në krye të kombëtares një emër prestigjioz si ish-mesfushori i Chelseat.

Por, bisedimet nuk janë mbyllur pozitivisht me “The Telegraph” që bën të ditur se Lampard e ka refuzuar Kanadanë. Ndërkohë, vetë 45-vjeçari shprehet se po e shijon këtë periudhë pushim bashkë me familjen e tij ndërsa shtoi se po pret ofertën e duhur për t’u rikthyer në detyrë.

Lexo edhe: 

“Po e shijoj këtë periudhë me familjen dhe jam në pritje për t’u rikthyer sërish në detyrë. Shpresoj që të vijë një ofertë e cila të më krijoj ndjesi pozitive, mezi pres të rikthehem, por e theksoj se këtë periudhë me familjen po e shijoj në maksimum.

Mua më pëlqen shumë profesioni që kam zgjedhur dhe jam i lumtur për të gjitha eksperiencat e deritanishme. Kanë qenë tepër sfiduese dhe unë e shijoj kur punoj për të përmirësuar lojtarët. Të shohim se çfarë do të ndodhë në të ardhmen”, u shpreh Lampard.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...