Kategoria Superiore

Lamtumira e hidhur e Nwabuezes, largohet si protagonist negativ

“Këpuca e artë” e sezonit të shkuar, surpriza më e bukur e edicionit 2019-2020, një lojtar që kur Laçi e afroi nga Podeda pak i njihnin, por që në fushë fitoi simpatinë sportive të shumë tifozëve falë aftësive të tij.

Kyrian Nwabueze erdhi tek bardhezinjtë në verën e 2019-ës dhe që në kompeticionet europiane gjeti rrjetën kundër Hapoel Beer Shevës. Më pas në kampionat u shfaq si një goleador race dhe fundin e një sezoni të gjatë e mbylli me 24 gola në kampionat më shumë se çdokush, dhe 5 asiste, megjithatë në ndeshjen e fundit të atij sezoni nisi kalvari.

Fillimisht një karton i kuq i drejtpërdrejtë marrë ndaj Teutës. Në Europa u duk sikur u rikthye ai i mëparshmi me një supergol sërish ndaj izraelitëve të Beer Shevës, por jo, disa gol tek tuk në kampionat dhe errësirë e plotë. Dëmtime muskulore, probleme me sytë, sjellje e shëmtuar në Ballsh ku më pas u dënua me 10 ndeshje pezullim.

Rikthimi dhe menjëherë karton i kuq me Kastriotin dhe në fund lamtumira e hidhur. Trajneri Duro konfirmoi në “Gol pas goli” se amerikano-nigeriani e kish mbyllur përvojën të Laçi, për të ardhur keq që kjo eksperiencë u mbyll për arsye shëndetësore, me sulmuesin që i është dashur t’i nënshtrohet urgjent një ndërhyrjeje kirugjikale në kokë, pasi ka një trashje të venave të gjakut dhe tashmë ka udhëtuar për në SHBA, pa harruar probleme të e hershme që ka pasur me zemrën, por edhe krizën e epilepsisë në ndeshjen e Kupës ndaj Partizanit.

Vërtetë një çast i vështirë për 28-vjeçarin, teksa kampionati shqiptar humbet një sulmues me potencial të lartë, me shpresën që problemet shëndetësore mos ti rrezikojnë fillimisht jetën e më pas karrierën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency