Kategoria Superiore

Lamtumira e Lerdës nga Partizani, mes trishtimit dhe falënderimeve për futbollistët! (Pamjet)

I qetë, në disa raste i buzqëshur dhe nën shoqërinë e dy djemve të tij, Franco Lerda ka zhvilluar takimin e fundit me ata të cilët punoi nga 17 qershori ditën e ardhjes tek Partizani e deri më  14 dhjetor kur drejteusit e klubit vendosën ta shkarkonin pas humbjes 1-2 në derbin ndaj Tiranës. I gjithë grupi i futbollistëve ishte i pranishëm në një nga hotelet e kryeqytetit në zonën e liqenit artificial aty ku skuadra drekon rregullisht për të shtrënguar edhe një herë të fundit duart me teknikun italian, nuk mungoi Jasir Asani që më së shumti ka pasur diveregjenca me Lerdan, por gjithashtu edhe Trashi që herë pas herë ka debatuar me teknikun madje edhe në ndeshje e sipër.

Takimi brenda ambjenteve të restorantit nuk zgjati më shumë se 10 minuta aq sa i mjaftoi trajnerit 52 vjecar për ti shprehur mirënjohjen dhe për të falenderuar lojtarët e tij. Shkarkimi edhe pse Lerda u mundua ta kamuflonte me buzëqeshje ka  lënë një plagë të thellë tek tekniku, i cili po e lë skuadrën në vendin e dytë me 2 pikë më pak se kryesuesit e Kukësit. Pa diskutim që është vetëm një sport, nuk ka vënd për çaste dramatike, sepse dëshpërimi përfshin çështja shumë më madhore se një sport, por gjithsesi lamtumirë shkakton gjithnjë një ndjenjë trishtimi për atë që mund të ishte dhe që kurrë nuk do të jetë….

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency