Merkato

Lamtumirë United, Ibrahimovic transferohet në SHBA

Zlatan Ibrahimovic i thotë lamtumirë Manchester United, rreth 1 vit e gjysmë pas mbërritjes së tij në “Old Trafford”. Sipas ESPN, sulmuesi suedez ka marrë lejen nga Jose Mourinho për të firmosur me Los Angeles Galaxy në MLS. Tashmë nuk ka më asnjë dyshim, ish-futbollisti e skuadrave më të mëdha europiane, Ajax, Juventus, Inter, Milan, Barcelona dhe PSG do të luajë në Amerikë.

Në fund të kësaj jave është parashikuar edhe firmosja e kontratës me Galaxy. Ibrahimovic e ka luajtur ndeshjen e tij të fundit me “Djajtë e Kuq” më 26 dhjetor kundër Burnley-t, duke shfaqur në vazhdimësi probleme fizike. 36-vjeçarit i skadonte kontrata në fund të sezonit, por duke parë që United është eliminuar nga Championsi dhe nuk ka shanse të triumfojë në Premier League, palët kanë rënë dakord me një marrëveshje xhentëlmenësh që bashkëpunimi të përfundojë në mars dhe Ibra të bëhet gati për startin e sezonit të ri në MLS.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency