Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Laporta i kërkon Guardiola-s këshillë për zëvendësuesin e Xavi-t, zbulohet sugjerimi i Pep-it

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit.

Sipas medieve spanjolle, numri një i klubit katalanasa ka pyetur një mik të vjetër të “Blaugranave”, Pep Guardiola-s për një këshillë në lidhje me trajnerin e ri të skuadrës.

Lexo edhe:

Kur Johan Cruyff ishte gjallë, Laporta gjithmonë konsultohej me holandez-in për vendime të rëndësishme sportive që duheshin marrë. Tani, pas ndarjes nga jeta të legjendës së “Blaugranave”, i është drejtuar mikut të tij Pep për ndihmë.

Ky i fundit raportohet të ketë sugjeruar Roberto De Zerbi-n, si profilin ideal për pankinën e Barcelonës.

Kujtojmë se menaxheri italian i Brighton ka klauzolë lirimi që shkon në 10 milionë euro.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...