Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Laporta: Infantino ishte i hapur për Superligën, tani po zgjeron kompeticionin e tij

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ishte i gatshëm të mbështeste Superligën, projekt i ideuar nga klubet më në zë në Evropë. Këtë e zbuloi presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, në dokumentarin për Superligën e transmetuar në “Apple TV”.

Numri 1 i klubit “blaugrana” shfaqet në intervistë në këtë dokumentar, ku thekson gjithashtu se Gianni Infantino ishte i hapur për bisedime në lidhje me projektin e ri.

“Infantino po zhvillon kompeticionin e tij, një Kupë Bote për klube, duke e bërë atë më të madh dhe ne e respektojmë këtë projekt, sepse duket shumë tërheqës. Ai ishte i hapur për të folur për Superligën, duke demonstruar sesi presidenti i FIFA-s ishte i gatshëm të hapte një dialog me klubet”.

 

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...