Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Laporta nuk i ndahet, Kimmich: Barcelona dhe Real Madrid janë klube të jashtëzakonshme!

Ndërsa jemi në prag të merkatos së verës, zërat për transferimin e Joshua Kimmich nga Bayern Munich te Barcelona sa vijnë e shtohen.

Së fundmi 29-vjeçari ka dhënë një intervistë për “AS” ku është pyetur ndër të tjera edhe për këtë çështje, me mesfushorin që e shfaqi hapur dëshirën për një lëvizje të tillë, ndonëse theksoi se momentalisht është i përqendruar te Bayern-i.

Lexo edhe: 

“Për momentin nuk jam duke menduar për këtë. Siç thashë, fillimisht do të flas me Bayern-in, por, sigurisht, Barcelona dhe Real Madrid janë klube të jashtëzakonshme me një histori të mahnitshme,”-u përgjigj Kimmich.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...