Abissnet Superiore

“Largim me mirëkuptim”/ Vllaznia ndryshon para finales, shkarkon Plorin

Sërish ndryshim pankine te Vllaznia. Elvis Plori nuk është më trajneri i ekipit shkodran pas humbjes 3-1 ndaj kampionëve të Tiranës.

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, klubi kuqeblu njofton ndarjen me trajnerin 43-vjeçar. “Klubi i Futbollit Vllaznia njofton se ka vendosur me mirëkuptim largimin nga pozicioni i trajnerit të parë  Elvis Plorin.

Rank Teams Played Points
1 Tirana 36 73
2 Laçi 36 63
3 Partizani 36 58
4 Vllaznia 36 55
5 Kukësi 36 55
6 Teuta 36 50
7 Kastrioti 36 43
8 Egnatia 36 35
9 Dinamo 36 29
10 Skënderbeu 36 26

Falënderojmë trajnerin Plori për të gjithë kontributin e dhënë gjatë këtyre 2 viteve për ringritjen e klubit tone dhe i urojmë shumë suksese ne sfidat e ardhshme në pozicionin teknik brenda klubit tonë”, lexohet në komunikatën e Vllaznisë.

Plori mori drejtimin e skuadrës shkodrane më 15 mars, duke zëvendësuar Thomas Brdaric. 11 ndeshje zgjati aventura e tij në krye të Vllaznisë, që më 31 maj luan finalen e Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Arsenal
0
0
0
0
0
0
0
0
2Aston Villa
0
0
0
0
0
0
0
0
3AFC Bournemouth
0
0
0
0
0
0
0
0
4Brentford
0
0
0
0
0
0
0
0
5Brighton & Hove Albion
0
0
0
0
0
0
0
0
6Chelsea
0
0
0
0
0
0
0
0
7Crystal Palace
0
0
0
0
0
0
0
0
8Everton
0
0
0
0
0
0
0
0
9Fulham
0
0
0
0
0
0
0
0
10Leeds United
0
0
0
0
0
0
0
0
11Leicester City
0
0
0
0
0
0
0
0
12Liverpool
0
0
0
0
0
0
0
0
13Manchester City
0
0
0
0
0
0
0
0
14Manchester United
0
0
0
0
0
0
0
0
15Newcastle United
0
0
0
0
0
0
0
0
16Nottingham Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
17Southampton
0
0
0
0
0
0
0
0
18Tottenham Hotspur
0
0
0
0
0
0
0
0
19West Ham United
0
0
0
0
0
0
0
0
20Wolverhampton Wanderers
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency