Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Largimet e para te Dinamo, tre lojtarët rikthehen te Apolonia

Dy sulmuesit Rimal Haxhiu dhe Redon Mihana si dhe portieri Romeo Harizaj janë rikthyer te Apolonia, pasi përfunduan huazimin te Dinamo.

Haxhiu ka qenë vazhdimisht titullar te kryeqytetasit gjatë këtij sezoni, ndërsa Mihana shpesh herë i ka nisur ndeshjet nga stoli, Harizaj nga ana tjetër mbajti rolin e titullarit derisa në skenë doli 17-vjeçari Simon Simoni, që ia mori vendin 23-vjeçarit.

“Blutë” e kryeqytetit u rrëzuan në Kategorinë e Parë pas vetëm një sezoni në Abissnet Superiore, ku nuk ia dolën që të mbijetonin.

Dinamo e mbylli këtë sezon në vend të nëntë me vetëm 29 pikë të grumbulluara në 36 ndeshje, ndërsa Apolonia nga ana tjetër përfundoi në vendin e katërt në renditjen e Kategorisë së Parë, mee 51 pikë, me fierakët që u përballën me Korabin në play-off, por u mundën dhe nuk ai dolën të shkonin në finalen ndaj Egnatias, për të siguruar një vend për sezonin e ardhshëm në elitën e futbollit shqiptar.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...