Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Largimi i Hasit, mediat greke: E bëri Olimpiakosin të vogël

Nuk e pritën aspak mirë emërimin e Besnik Hasit në krye të Olimpiakos dhe menjëherë pas shkarkimit, mediat greke sulmuan trajnerin shqiptar. “Hasi, që me zgjedhjet e tij, e bëri Olimpiakosin të vogël”, shkruante portali sportiv ‘contra.gr’, duke kritikuar hapur zëvendësimet e gjakovarit, në derbin ndaj AEK-ut.

Mediat greke ndalen kryesisht te ndeshja ndaj AEK, e cila ishte edhe shansi i fundit i Hasit për të vazhduar në krye të skuadrës së Pireut. Ato theksojnë se Olimpiakosi i Hasit kishte probleme të theksuara në mbrojtje, por trajneri shqiptar zgjodhi të tërhiqet mbrapa kur rezultati ishte 0-2 dhe pikërisht ky repart zhgënjeu sërish duke pësuar tre gola. “Mbrojtja e Olimpiakos ka probleme të shumta. Kjo u pa ndaj Sportingut dhe është pranuar edhe nga vetë Hasi. Kurrësesi nuk duhej që ekipi të tërhiqej në mbrojtje të rezultatit”, shkruan portali tjetër grek ‘sport24.gr’.

Hasi mori drejtimin e kampionëve grekë në fillim të muajit qershor, por emërimi i tij u pasua me një sërë reagimesh negative në opinionin sportiv grek. Kualifikimi në grupet e Champions i ‘vuri në gjumë’ kritikët e Hasit, por rezultatet negative në javët e para të kampionatit i kushtuan shtrenjtë teknikut gjakovar.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...