Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Largimi i Potter, Brighton gjen trajnerin e ri

Brighton është në kërkim të trajnerit të ri, pas largimit të Graham Potter drejt Chelsea.

Në orët e fundit, në horizont është shfaqur emri i De Zerbi-t, ish-trajneri i Sassuolo-s, i cili pak ditë më parë i tha “jo” stolit të Bologna-s pas shkarkimit të Mihajlovic.

43-vjeçari pritet të ketë një takim konkret me drejtuesit e klubit anglez dhe sipas medieve italiane, me shumë mundësi De Zerbi do të marrë drejtimin e Brighton.

Roberto ka vetëm një eksperiencë larg Italisë, në Ukrainë me Shakhtar Donetsk që zgjati vetëm 30 ndeshje, nga 25 maji i vitit 2021 deri në korrikun e këtij viti.

Për De Zerbi-n, ky do të ishte një hap shumë i rëndësishëm në karrierë, pasi do të drejtonte për herë të parë në Premier League, e mbi të gjitha me një skuadër shumë ambicioze, ndërsa më parë ka drejtuar ekipe si Foggia, Palermo dhe Benevento.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...