Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Largimi i Veigas drejt Al Ahlit, reagon Toni Kroos: E turpshme!

Largimi i Gabri Veigas drejt futbollit arab tek Al Ahli po shkakton habi të madhe në opinionin sportiv.

Spanjolli konsiderohej një nga “yjet” e së ardhmes në Kontinentin e Vjetër. Ai ishte shumë pranë kalimit te Napoli, kampion i freskët i Serisë A të fundit, po menaxheri dhe lojtari vendosën të zgjidhnin paratë saudite.

Në moshën 21-vjeçare, ai është një nga të rinjtë e parë premtues që ka marrë rrugën për në Arabi. Dhe është një lojtar i madh i Realit të Madridit që quan “turp” këtë lëvizje.

Kroos ka nuk hezituar të komentojë me faqen e gazetarit italian, Fabrizio Romano, ku shfaqej lajmi për largimin e Veigas drejt Arabisë.

Toni Kroos ka qenë kundër organizimit të Kupës së Botës në Katar, deri në pikën që u tërhoq nga ekipi gjerman më parë, megjithëse përmendi arsye të tjera bindëse:

“Unë jam plotësisht kundër që Kupa e Botës të luhet në Katar. Zgjedhja e atij vendi është gabim i madh.

Lexo edhe: 

Lojtari gjerman kritikoi në atë kohë kushtet e punës së punëtorëve:

“Emigrantët janë të nënshtruar, punojnë pa u lodhur në vapë 50 gradë, vuajnë nga ushqimi i pamjaftueshëm, pa ujë të pijshëm dhe në temperatura të çmendura”.

Përveç kësaj, ai foli për mungesën e të drejtave në vendin arab:

“Kushtet e punës janë një gjë, por ka edhe një pikë apo një tjetër, do të them, ka ende, për shembull, që homoseksualiteti në Katar është vepër penale dhe ndiqet penalisht”.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...