Merkato

Largohet në verë nga Napoli, Hysaj objektiv i Milanit

Që Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli me parametër zero në fund të sezonit, nuk është diçka e re, por lajmi i madh për mbojtësin shkodran është që për të interesohet Milani. Drejtuesit kuqezi, edhe pse në plan të parë kanë zgjidhjen e çështjes së rinovimit të Donnarummas dhe Hakan Calhanoglou, pa harruar edhe faktin që Kessie-t dhe Romagnolit u përfundojnë kontratat në verën e vitit 2022, po shohin mundësinë e afrimit të futbollistit shqiptar. Po përse Hysaj? Sepse Milani, sipas gaztetarit të njohur Italian, Alfredo Pedulla, është në këkrim të një lojtari krahu me shumë cilësi, për t’ia bashkëngjitur Calabrias dhe për të besuar tek i riu Kalulu.

Milani do të dëshironte të mbante Dalot, që luan te “Djalli” i huazuar nga Manchester United, por Solskjaer e ka bërë të qartë që synimi i tij është ta kthejë në “Old Trafford” në verë.

Hysaj, në fakt, do të ishte një rast për të mos u humbur i merkatos, pasi nuk do të kushtonte asnjë qindarkë e nga ana tjetër ka treguar se mbetet një ndër më të mirët në rolin e tij në Serinë A.

Sigurisht që shkodrani do të ketë oferta të tjera, por Igli Tare është bërë gati për ta afruar te Lazio, drejtimin e së cilës mund ta marrë Maurizio Sarri, një njohje e vjetër e shqiptarit, që kur ishin tek Empoli.

Milani është aty, për ta shfrytëzuar si mundësi, edhe pse prioriteti i kuqezinjve, për momentin, është “blindimi” i zonës Champions, para se të programohet merkatoja.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency