Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Largohet nga fusha me lot e barelë, De Siglio rrezikon të mbyllë sezonin

Ndeshja me Leccen që është duke u zhvilluar aktualisht rezultoi fatale për Mattia de Sciglio.

Mbrojtësi la fushën pas vetëm 33 minutave lojë, pasi pësoi një dëmtim në dukje të rëndë.

Lexo edhe:

De Sciglio u detyrua të dilte nga fusha me barelë ndërsa ishte duke qarë, duke lënë të kuptohet se dëmtimi ishte shumë i rëndë.

Sipas raportimeve të medieve italiane nga diagnoza e parë mësohet se ka një ndrydhje në gju. Megjithatë, nesër e enjte do të kryhen analizat e nevojshme për të përcaktuar shkallën reale të dëmtimit të De Sciglios.

De Sciglio po bënte paraqitjen e tij të 17-të në kampionat, e dyta si titullar, por tani, nëse konfirmohet ky dëmtim mbrojtësi rrezikon të ketë përfunduar herët sezonin.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....