Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Largohet nga Italia, ish-sulmuesi i Interit firmos me rekordmenët e Rusisë

Keita Balde u rrit në akademinë e Barcelonës, me ekipin katalanas nuk luajti kurrë, ndërkohë që provoi eksperienca në Itali me Interin, Lazion, Sampdorian dhe Cagliarin, por edhe me Monacon në Francë.

Sulmuesi nga Senegali, i cili fitoi Kupën e Kombeve të Afrikës vitin e kaluar me kombëtaren e tij, ka vendosur të vazhdojë karrierën në Rusi. 27-vjeçari ka firmosur deri në vitin 2025 me Spartakun e Moskës.

Afrim me parametra zero për klubin kryeqytetas, që synon fitimin e titullit kampion në Rusi, trofe që Spartakut i mungon prej vitit 2017.

Keita Balde ishte pjesë e Cagliarit në sezonin e fundit, teksa tani është gati të riniset nga Rusia. Lojtari shpreson të bëjë sa më mirë me Spartakun për të marrë një ftesë nga kombëtarja afrikane në Botërorin e Katarit.

Senegali është pjesë e grupit A, aty ku do të ketë si kundërshtarë vendasit e Katarit, Holandën dhe Ekuadorin.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...