Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Largoi Sampaolin, Sevilla i beson trajnerit ngriti në majë Eibarin

Sevilla do të drejtohet nga José Luis Mendilibar për pjesën e mbetur të sezonit. Këtë sapo e ka bërë të ditur klubi andaluzian në një deklaratë zyrtare.

Përvoja e fundit e trajnerit bask ishte te Alavés vitin e kaluar. Dhe në karrierën e tij, në më shumë se 15 vjet në, spikat puna e tij e madhe tek Eibari.

Lexo edhe:

Pavarësisht ofertave të tjera në treg, Sevilla ka vendosur për Mendilibarin, i cili pason në këtë detyrë argjentinasin Jorge Sampaoli. Mënyra e tij e të kuptuarit të futbollit pëlqehet te bardhekuqtë.

Epoka e Sampaolit ka lënë shumë lojtarë të zemëruar, që tani do të drejtohen nga një trajner me një metodë të qartë, pa qenë nevoja për t’i aktivizuar jashtë pozicioneve të tyre.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...