Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Latifi largohet nga Vllaznia, gati firma në kryeqytet

Liridon Latifi nuk do të jetë më pjesë e Vllaznisë. Sulmuesit nga Prishtina i ka përfunduar kontrata dy vjeçare që kishte me kuqeblutë dhe nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit për rinovimin e bashkëpunimit.

Mësohet se shkodranët i kanë ofruar Latifit një kontratë të re, por me pagë më të ulët se ajo që ka përfituar gjatë këtyre dy sezoneve, të ndikuar edhe nga dëmtimet e shpeshta të sulmuesit, që ka qëndruar shpesh në infermieri.

Pikërisht për këtë arsye, Latifi duket se ka vendosur të refuzojë rinovimin, teksa kjo është konfirmuar me mungesën e tij në nisje të përgatitjeve europiane të kuqebluve, këtë të hënë.

Lexo edhe:

Megjithatë e ardhmja e Latifit pritet të jetë sërish në Kategorinë Superiore, pasi SuperSport mëson se sulmuesi është në negociata të avancuara me Tiranën dhe pritet të firmosë me bardheblutë, për t’u vënë në dispozicion të trajnerit Orges Shehi, në prag të eliminatoreve të Conference League.

Latifi është një dëshirë e vjetër e Tiranës, që provoi ta marrë edhe dy vite më parë, por atëherë sulmuesi zgjodhi të firmosë me Vllazninë, ku ia doli të fitojë edhe një Kupë Shqipërie sezonin e kaluar.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...