Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Lautaro: Disfatë që dhemb shumë, na presin dy finale

Lautaro Martínez ishte i pari nga kampi i Argjentinës që guxoi të fliste për disfatën e papritur pse jo dhe turpëruese përballë Arabisë Saudite.

“E humbëm ndeshjen për gabimet tona, më shumë në pjesën e dytë. Janë detaje që bëjnë diferencën dhe duhet të korrigjojmë gabimet.”

Argjentina ishte dominuese në pjesën e parë, madje goli i Messit me penallti dhe tre të tjerë të anuluar nga sistemi VAR për pozicion jashtë loje dhanë përshtypjen e një suksesi të lehtë, por nuk ndodhi kështu.

“Në pjesën e parë duhet të kishim shënuar më shumë se një gol, por ky është Botërori, tani na kanë mbetur edhe dy finale. Kjo disfatë dhemb shumë. Kishim një shpresë të madhe për të fituar Kupën e Botës. Por kjo ka mbaruar dhe tani duhet të stërvitemi dhe të mendojmë për atë që do të vijë.”

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...