Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Lautaro është rikthyer, Kupa e Botës një histori e shkuar

Kupa e Botës ishte një nga momentet më të dobëta për Lautaro Martinez. Ai nuk arriti të shënojë asnjë gol për kombëtaren dhe rastet që kishte ishin të panumërta. Duket se sulmuesi i Interit e ka hedhur pas atë periudhë të vështirë dhe është rikthyer ashtu siç ishte më parë.

 

“Toro” ka shënuar 15 gola në të gjitha kompeticionet me klubin “zikaltër”. Ndodhet në vendin e dytë të golashënuesve në Serie A pas nigerianit të Napolit, Victor Osimhen. Pasi Argjentina fitoi kompeticionin, yjet e saj janë duke zhvilluar peformanca impresionuese për klubet e tyre respektive.

Lionel Messi ka shënuar 12 gola në 20 ndeshje me PSG. Dybala ka shënuar 9 gola pas Botërorit. Di Maria 7 gola dhe Julian Alvarez 8 gola.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...