Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Lautaro: Kujdes ndaj Sociedadit, ju tregoj pikën e tyre më të fortë

Zikaltrit e Interit, që sezonin e fundit mbërritën në finalen e Champions League, nisin sonte në mbrëmje rrugëtimin europian përballë Real Sociedad.

Përpara transfertës baske, goleadori dhe kapiteni i skuadrës italiane, Lautaro Martinez theksoi se ndihet i lumtur tek Interi.

Ndërkohë që vlerësoi edhe rivalët spanjollë, një ekip që guxon dhe luan futboll të bukur.

Lexoni edhe:

Ndihem shumë i lumtur tek Interi. Jam i lumtur që luftoj për këtë fanellë dhe tifozët e mrekullueshëm që kemi.

Real Sociedad? Ata janë një ekip që luan gjithmonë me grintë dhe vendosmëri. Kanë lojtarë të shkëlqyer.

Duhet të zhvillojmë një ndeshje shumë të kujdesshme, sepse Sociedadi punon shumë mirë në hapësira”, theksoi kampioni i botës me Argjentinën.

Djemtë e Simone Inzaghit e kanë filluar “zjarr” sezonin e ri në Serie A, aty ku kryesojnë me 12 pikë të plota.

Trajneri dhe tifozët shpresojnë që ecuria fantastike të vijojë edhe në grupet e Champions League. Benfica dhe Salzburg plotësojnë grupin D.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...